Remiza pentru luceferii intr-un nou joc amical

rsz_002Miercuri 24 iulie la Baza Sportivă Luceafărul a avut loc jocul amical de fotbal dintre Luceafărul Oradea și Ripensia Timișoara. Scorul la finele partidei de verificare a fost egal 3-3 (3-0).

Pentru bihoreni, Paraschiv a reușit o „dublă”, în minutele 15 și 40, iar Vasile Pop a înscris în minutul 20. Ripensia a punctat după pauză prin Fotescu, în minutul 56, Călin Toma, din penalti, în minutul 73, și nou-venitul Tudorache, în minutul 83.

Luceafarul (antrenor Cristian Lupuț): Moga – Dunca, Core, Oros, Ciul – Mitrică, Negrean, Prejmerean, V. Pop – Paraschiv, Vl. Rusu. În repriza a doua au intrat Moga – Creț, Yabre, Porumb, Băican, Drăgan, Parnău, Chiorean, Peter, Balogh, Ludușan, Hășmășan.

Ripensia (antrenor Alexandru Pelici): Păduraru – Lungu, Țieranu, Tînc, C. Toma – Tudorache, Neagu – Popovici, Voinea, Chera – Golda. Au mai jucat: Dobre – Monea, Hecsko, Zaluschi, Fotescu, Burdeț, Gavrilă

La final de săptămână, timișorenii vor disputa două amicale: vineri, la ora 18.00, cu Fortuna Becicherecu Mic, și sâmbătă dimineață, la ora 10.00, cu ASU Politehnica.