Doua faze fize au facut diferenta

fotÎn cadrul rundei a VI-a a Ligii a 3-a, Seria a V-a la fotbal, CSC Sânmartin a suferit o nouă înfrângere de astă dată cu scorul de 3-1 la Cisnădie, pe terenul celor de la Viitorul Șelimbăr. Gazdele au deschis scorul târziu în minutul 72 prin Curtean, din lovitură liberă, tot el reușind să-l majoreze cinci minute mai târziu printr-o execuție la care Barabaș are și el partea lui de vină.

Bihorenii au redus din handicap prin Sorian din lovitură de la 11 metri, pentru ca în prelungiri, exact ca și etapa precedentă la Alba Iulia, să mai primească un gol dela Hodea, care a înscris cu o lovitură de cap din centru careului advers.

Așadar elevii lui Călin Cheregi se mențin în partea a doua a clasamentului, iar etapa viitoare vor juca vineri 4 octombrie de la ora 15,00 cu Gloria Bistrița la Sântion.

4 CFR Cluj 2 5 3 1 1 9-6 10
5 Minaur Baia Mare 5 2 2 1 6-4 8
6 AFC Odorheiu Secuiesc 6 1 4 1 8-8 7
7 Sticla Arieşul Turda 5 2 1 2 4-4 7
8 Sănătatea Cluj 5 2 1 2 6-7 7
9 CSC Sânmartin 6 2 1 3 13-17 7
10 Unu Fotbal Club Gloria 5 2 1 2 2-6 7
11 Unirea 1924 5 2 0 3 9-5 6 0 2 0 0 7
12 Avântul Reghin 5 1 3 1 5-6 6
13 Metalurgistul Cugir 6 1 2 3 3-8 5