Calin Cheregi: Vreau sa-mi felicit jucatorii pentru efortul depus

calinVizibil afectat de această înfrângere (CSC Sânmartin – U Cluj 1-2(, Călin Cheregi (foto)antrenorul principal al bihoreanilor avea să spună, imediat după joc:

„Chiar daca am pierdut vreau sa felicit jucatorii mei pentru modul în care au jucat în acest meci exceptie facem la primele 15 minute. Chiar daca am avut un program foarte incarcat de meciuri în ultima periodă față de adversarul nostru care a avut etapa amânată , cred că am reusit sa ne ridicăm la nivelul adversarului. Ba mai mult în anumite momente sa îl și depăsim. Părerea mea este că și cu putin noroc la cele 2 execuții în bară, pe care le am avut in a 2 repriza puteam produce surpriza. Rămâne să învățăm și din acest meci multe lucruri și să ne focusăm acum doar pe campionat. Am încredere că băieții se vor pregăti în continuare la fel de bine și vom face o figură frumoasă în acest sezon. Pur și simplu nu am ce să le reproșez, sunt un grup special pentru mine”.