Novak Djokovic și-a arătat încă o dată superioritatea

Novak Djokovic 🇷🇸 cucerește la Dubai al 79-lea titlu al carierei (al 5-lea la Dubai) și rămâne neînvins în 2020, cu 18 victorii din tot atâtea meciuri disputate! 🤩

Liderul mondial din ATP l-a învins în finală pe Stefanos Tsitsipas, scor 6-3, 6-4, la capătul unui meci care a durat o oră și 19 minute de joc.

„A fost o săptămână grozavă. Împotriva lui Stef nu e niciodată ușor, e unul dintre cei mai buni jucători de tenis din lume și e în mare formă. Un singur break a decis primul set. A fost un meci strâns chiar dacă au fost doar două seturi. Ieri am fost la doar un punct distanță de eliminare, trei mingi de meci pentru adversar… Puteam la fel de bine să nu fiu azi aici să mă lupt pentru trofeu. Acesta este sportul. Unul dintre obiectivele mele este să rămân neînvins tot sezonul. Nu, glumesc. De fapt nu glumesc (😅). Pas cu pas. Desigur, cu cât câștig mai mult, cu atât sunt mai încrezător, mai nerăbdător să concurez” – Novak Djokovic