În acest weekend echipe noastre de polo pe apă J1 (U19) masculin si J2 (U17) feminin precum și echipa de baschet U18 au fost angrenate in competiții naționale obtinând următoarele rezultate:
Competiția: C.N. polo U17 feminin
Localitatea: Alba Iulia
Perioada 05-06.02.2022
Antrenor: Sava Dorin
Rezultate: Loc 1 (primul turneu final)
1. Crisul Or. – Triumf Buc.: 13 – 10
2. Unirea Alba-Iulia – Crisul Or.: 8 -15
3. Crisul Or – CSS1 Buc: 14 – 6
Competiția: C.N. polo U19 masculin
Localitatea: Oradea
Perioada 04-06.02.2022
Antrenor: Hasas Marcel, Vekerdy Ladislau
Rezultate: Loc 2 (primul turneu final)
1. Crisul Or. – CSM Or.: 14 – 5
2. Crisul Or. – Triumf Buc: 9 – 7
3. C.S. Dinamo Buc – Crisul Or.: 8 -11
4. Crisul Or. – Partizan Tg. Mureș: 15 -10
5. Crișul Or. – Steaua Buc.: 7 -12
Competiția: C.N. baschet U18 feminin
Localitatea: Târgoviște
Perioada 05-06.02.2022
Antrenor: Anica Ioana și Daniel
Rezultate: Loc 2 (calificare la turneul final)
1. Crisul Or. – CSS Bega Tim.: 72 – 31
2. Crișul Or. – LPS Viitorul Pitești: 87 – 37
3. Crisul Or. – CSS CSM Tîrgoviște : 52 – 62
Sâmbătă şi duminică s-a desfășurat la Hódmezővásárhely – Ungaria Concursul Internațional de Natație „Aşteptarea Primăverii.” La acest concurs au concurat 4️⃣4️⃣0️⃣❗de înotători între care şi sportivii clubului nostru. Iată rezultatele obținute 👇👇👇
🏊♀️ Bakó Anastazia:🥇la 100m liber,🥇la 200m mixt,🥇la 50m bras,🥇la 50m liber,🥇la 50m fluture şi🥈la 100m fluture
🏊♂️ Takács Dominik:🥈la 50m liber, 🥉la 100m spate, locul 4️⃣ la 100m liber, locul 5️⃣ la 50m fluture şi 100m fluture, locul 8️⃣ la 200m mixt
🏊♂️ Takács Milán:🥇la 50m spate,🥇la 100m spate, 🥈 la 200m bras,🥉la 50m liber, locul 4️⃣ la 100m bras, locul 5️⃣ la 200m mixt, locul 7️⃣ la 100m liber şi locul 8️⃣ la 100m fluture
🏊♂️ Zsurek Dávid:🥇la 50m fluture,🥇la 100m fluture,🥉la 100m liber,🥉la 100m spate,🥉la 200m mixt şi🥉la 50m liber
🏊♂️ Sălăjan Tudor:🥈la 100m spate,🥈la 50m fluture,🥉la 100m fluture, locul 9️⃣ la 100m liber şi locul 1️⃣1️⃣ la 200m mixt
🏊♀️ Sălăjan Mara:🥈la 100m bras, locul 6️⃣ la 50m liber şi 50m fluture, locul 7️⃣ la 200m mixt şi 100m spate, locul 1️⃣1️⃣ la 100m liber
🏊♂️ Varga Dominik:🥈la 50m spate, locul 4️⃣ la 100m spate, locul 5️⃣ la 100m fluture, 100m liber şi 50m liber, locul 6️⃣ la 200m mixt, locul 7️⃣ la 50m bras şi 50m fluture
🏊♂️ Tasyürek Levente:🥈100m bras,🥉50m bras
🔵 Antrenori: Madău Cristina şi Oros Remus.🔵 Expert sportiv: Cosmin Goina