George Pușcaș punctează pentru noua sa echipă

George Puşcaş (25 de ani) a spart „gheaţa” în tricoul celor de la Pisa. Atacantul român a marcat primul său gol pentru formaţia italiană, în deplasarea cu Monza, scor 2-1, în runda cu numărul 24 din Serie B.
George Puşcaş a înscris primul său gol pentru Pisa şi a pus umărul la victoria contra celor de la Monza, echipa patronată de miliardarul Silvio Berlusconi.
George Puşcaş, lăudat în presa italiană, după primul gol pentru Pisa: „Calitățile sale sunt peste medie!”
Atacantul român a fost lăudat la scenă deschisă în presa italiană. În plus, jurnaliştii din Peninsulă i-au acordat cea mai mare notă de pe teren.

Puşcaş a marcat în minutul 18, din pasa oferită de Sibilli, şi a restabilit egalitatea pe tabelă. Monza reuşise să deschidă scorul în minutul 10. Pisa a dat lovitura în minutul 65, după ce Pereira, fundașul gazdelor, și-a trimis mingea în proprie poartă.