Juniorii de la CS Crișul, leagă victoriile

Juniorii de la CS Crișul, leagă victoriile

Echipa de polo seniori al Clubului Sportiv Crișul Oradea, a înregistrat două meciuri foarte importante cu Politehnica Cluj Napoca pentru a ocupa un loc sigur în Superliga Națională de seniori. În perioada 04 – 05 martie la Bazinul Crișul Oradea echipa de seniori antrenată de antrenorii Hașaș Marcel și Vekerdy Ladislau au câștigat două meciuri din etapa a 5 – a al Superligii Naționale.
👉 Haşaş Marcel antrenor: „Felicit echipa noastră tânără pentru rezultatele obținute: 11 – 5 și 13 – 11. Doresc să menționez că datorită aportului jucătorilor noștri seniori Mihnea Chioveanu, Bogdan Paleacu, Ovidiu Țifrea, Bogdan Codilă, Sergiu Terean Szalatyán Ádám, jucătorii juniori au marcat în aceste două meciuri un total de 7 + 9 goluri, însemnând mult în viitorul jucătorilor noștri tineri. Mulțumim conducerii clubului nostru pentru posibilitatea de a participa în Superliga Națională, care este cel mai înalt nivel al poloului Românesc.”
🤽‍♂️ Jucătorii juniori care au jucat sunt următorii:

  1. Chindle Rareș
  2. Cărăman Luca
  3. Dumitru Patrick
  4. Insinna Tommaso
  5. Popuțe Paul
  6. Hașaș Roland
  7. Cenușe Gabriel
  8. Csató Balázs
  9. Pop Cotuna Alexandru