Sportivii de la CS Crișul continuă să se facă remarcați

Judo
La sfârșitul acestei săptămâni s-a desfășurat la București, Finala Campionatului național de Judo U23. La această întrecere clubul Crișul a fost reprezentat de sportiva Gyökér Iasmina (antrenor Ianc Olimpia) care la categoria -70 kg a obținut locul III. Este de remarcat faptul că Iasmina a concurat la U23, ea are doar 16 ani. La această competiție au participat 30 cluburi cu peste 200 sportivi.

Karate
Printre cele 33 cluburi cu peste 700 sportivi care s-au aliniat la startul Campionatului național de Karate Shotokan ESKU pentru copii , juniori III, II, I și seniori a fost prezentă și secția clubului Crișul, antrenată de doamna Mezei Tünde care a participat cu un număr de 12 sportivi și a obținut următoarele rezultate: Loc I – Uipalotai Alessia – 35kg 10-11 ani shobu ippon; Locul II – Pașca Andrei – 25kg 8-9 ani wkf, Groze Izabela +40kg 8-9 ani wkf, Domján Ariana +40 kg 10-11ani shobu ippon , Creț Ștefan – 30kg 10-11 ani shobu ippon,
Irinyi David – 45kg 12-13 ani wkf și la shobu ippon, Boșca Patricia – 54kg  14-15 ani shobu ippon; Locul lll – Tiponuț Andrei 12-13 ani – 45kg shobu ippon, Marmolejo Markus 10-11 ani – 40kg shobu ippon, Coita Richard 14 – 15 ani – 57kg wkf și la shobu ippon,
Roșu Marius senior – 75 kg wkf și la shobu ippon. La acest campionat , coordonatorul de secții Tulkos Rómeó a însoșit echipa, deoarece este important atât pentru antrenori cât și pentru sportive să fie susținuți.

Taekwondo WT
Tot la sfârșitul acestei săptămâni la București s-a organizat Campionatul național de Taekwondo WT pentru juniori și seniori, unde una din cele mai recent înființate secții ale clubului Crișul a fost reprezentată de un instructor și 3 sportivi. Pop Daria Ioana (jun.feminin-52 kg) a obșinut locul I la clasa B, Sabău Vlad George (jun.masculin +78 kg) locul II tot la clasa B , iar Muresan Edina (seniori feminin -53 kg) a cucerit locul III al podiumului la clasa A. Sportivii acestei secții sunt antrenați de instructorul Bîrneț Daniel.
“Suntem foarte mândri de rezultatele obținute în acest weekend. Sigur, mereu se poate mai bine dar s-a văzut mobilizarea antrenorilor și sportivilor. Am urmărit cu mare atenție evoluția fiecărei secții și pot afirma cu încredere că suntem pe un drum bun și vom face tot ce ne stă în putință pentru a susține antrenorii și sportivii clubului, precum să readucem imaginea clubului acolo unde îi este locul! ” – Pető Dalma Csilla, director C.S. Crișul Oradea