ZIUA PORŢILOR DESCHISE ALE CLUBULUI CRIŞUL ORADEA

ZIUA PORŢILOR DESCHISE ALE CLUBULUI CRIŞUL ORADEA

Clubul Sportiv Crişul Oradea (director Pető Dalma Csilla) cu ocazia Săptămânii Sportului European (23-30 septembrie) va organiza sâmbătă 24 septembrie în Parcul I.C. Brătianu „Ziua porţilor deschise ale Clubului Crişul”. În cadrul acestui eveniment, organizatorii au pregătit o serie de activităţi şi demonstraţii sportive în ramurile sportive atletism, baschet, fotbal, judo, karate, kempo, box, powerlifting, taekwondo WT şi tenis de masă.
“Pentru noi este foarte important ca sportul să fie practicat de cât mai mulţi tineri. Tocmai din acest motiv ne-am hotărât să organizăm acest eveniment. Sportul dezvoltă multe abilităţi motrice într-un cadru armonios, astfel invităm toţi orădenii să ni se alăture în acest proiect. Sportul mereu ne-a unit, mereu a fost un ambasador al integrităţii şi al fair-playului. Nu degeaba Clubul Crişul are 15 secţii active , urmând să se extindă în curând cu încă 4 secţii. Avem obligaţia morală să oferim tinerilor comunităţii noastre să practice un sport, indiferent despre ce sport vorbim, astfel vă aşteptăm cu drag să faceţi cunoştinţă cu ramurile sportive pe care le puteţi practica în cadrul clubului nostru. ” – Pető Dalma Csilla, director C.S. Crişul Oradea

Programul evenimentului din 24 septembrie este următorul :
10.00 Desciderea oficială
10.15 Baschet feminin şi atletism
11.00 Fotbal
12.00 Judo şi Karate
12.30 Kempo și Box
13.00 Powerlifting şi Taekwondo WT
13.30 Tenis de masă
14.00 Program liber