Primul rezultat pozitiv se tot amână pentru orădeni

Echipa de handbal masculin CSM Oradea a fost învinsă pe terenul echipei CSU din Suceava, scor 23-31. Meciul a avut loc sâmbătă (19.1), în localitatea moldavă și contează pentru etapa a 12-a din Liga Zimbrilor – ediția 2022/23.

Prima repriză a consemnat o prestație curajoasă din partea elevilor lui Cosmin Liberț. Aceștia s-au văzut conduși cu scorul de 12-15 la jumătatea întâlnirii. În repriza secundă ecartul a trecut, gazdele marcând de alte 16 ori.

Borivoje Djukic a înscris de 5 ori, Bogdan Munteanu a adăugat 4 goluri, Ciprian Aungurenci a punctat de 3 ori pentru CSM Oradea. Au mai marcat Oargă, Boșca și Turcu – 2 goluri fiecare, Kovacs, Starchenko, Ivancenco și Farcaș – câte 1 gol. De cealaltă parte, Stanciuc a marcat de cinci ori pentru Suceava.

CSM Oradea are 12 înfrângeri din tot atâtea meciuri și se situează pe locul 14 al clasamentului. În schimb, suceava are 14 puncte la această oră și ocupă locul 9 în Liga Zimbrilor.