Victoria care îi face din nou lideri

Sâmbătă 26 noiembre, FC Bihor a reputat un nou succes scor 4-0 (1-0) în cadrul rundei a a 14-a a Ligii a 3-a, seria a 10-a. Adverdară i-a fost CFR Cluj-Napoca 2, echipă mult mai tânără și în formare. Roș-labșatrii au dominat jocul într-un stil de mare echipă, reușind să presteze un joc destul de bun în creștere față de rundele precente. În debut, orădenii au beneficiat de două bune oportunități irosite prin șuturi de la distanță. Clujenii au avut și ei o ocazie destul de mare, dar portarul Bob s-a făcut remarcat în două rânduri.
Bihorenii au fost mai mereu primii la minge, au construit mult mai mult fiind compacți la mijlocul terenului unde s-a făcut diferența. Pe final de prima rundă, Jurj a irosit o lovitură de la 11 metri, execuția acestuia fiind modestă. În minutele de prelungire ale primei părți, organizatorii au mai beneficiat de o lovitură de la 11 metri, de astpă dată executată și transformată cu siguranță de Ioviță.
A urmat o parte a doua cu multe schimbări în care entuziasmul și dorința de a puncta în poatrta adversă au fost mult mai mari la elevii lui Florin Fărcaș.
FC Bihor: R. Bob – R. Gunie, Cl. Petruș, D. Lupșe, L. Ioviță (76 Al. Popa) – G. Cherman (82 D. Șandro) – Sg. Jurj (82 A. Hosu), Fl. Drăgan, Ad. Popa (78 R. Ardelean), I. Ban – M. Hosu (76 A. Chindlea). Antrenor: Florin Farcaș.