Categories Fotbal

CSC Sanmartin continua serie partidelor convigatoare

IMG_20190731_183536Niciun minut nu s-a pus problema învigătoarei, gruparea din Sânmartin fiind mult peste adversar. Elevii lui Călin Cheregi au deschis scorul prin Sergiu Pop cu o execuție superbă, Brata și Claudiu Popa marcând pentru 3-0.

Oaspeții au redus din handicap la o fază fixă prin Silaghi, pentru ca Sorian în ultimul minut al primei reprize să stabilescă scorul pauzei, 4-1.

În partea a doua, Bolba de la vizitatori a transforma un penalty ușor acordat, pentru ca Sergiu Pop și Claudiu Popa să reușească subla. Până la final, Sabadoș a reușit și el o dublă, pentru o victorie mai mult decât convingătoare. Așadar bihorenii s-au calificat în turul secund al Cupei României unde vor juca din nou la Sântion pe data de 13 august în compania unui nou adversar din Liga a 3-a.

Din păcate pentru ei, Ionuț Ban de la echipa gazdă s-a accidentat la genunchiuș stâng și a trebuit schimbat.

Pentru învingători au jucat: Barabaș – Florin Pop, Triponuț, Lupșe, Arsene – Cuc, Brata (Sabadoș), Ban (Claudiu Popa), Habaku (Ovidiu Popa) – Sergiu Pop, Sorian. Antrenor: Călin Cheregi.