Categories Baschet

Un caz de covid confirmat la CSM U Oradea

Echipa de baschet masculin CSM CSU Oradea nu va participa la turneul 8B din Liga Națională la baschet masculin – ediția 2020/21. Această decizie a fost luată după ce un component al echipei a fost diagnosticat cu noul coronavirus la testul efectuat în cursul zilei de vineri (12.03).

Clubul nostru a întreprins acțiunile necesare în acest sens și a contactat Direcția de Sănătate Publică Bihor, iar recomandarea a fost ca delegația CSM CSU Oradea să nu efectueze deplasarea pentru acest eveniment. De asemenea, au fost transmise documente justificative în acest sens către Federația Române de Baschet, totodată clubul nostru informând organizatorul evenimentului de la Timișoara de situația ivită.

Întregul personal sportiv al echipei urmează să fie retestat peste câteva zile, în timp ce personalul medical al clubului monitorizează situația.

About Author