Programul complet al Cupei Mondiale

Programul complet al Cupei Mondiale

Campionatul Mondial de fotbal din Qatar va debuta duminică, 20 noiembrie, cu meciul dintre Qatar și Ecuador. Stadionul Lusail (capacitate de 80 000 de locuri) va găzdui pe 17 decembrie finala competiției.

Toate partidele vor fi transmise în direct pe TVR 1 și TVR 2 (meciuri din ultima etapă a grupelor).

Va fi ultima ediție a Cupei Mondiale la care vor lua startul 32 de echipe!

PROGRAMUL COMPLET DE LA CAMPIONATUL MONDIAL
GRUPA A
20 noimebrie, ora 18:00 Qatar – Ecuador
21 noiembrie, ora 18:00 Senegal – Olanda
25 noiembrie, ora 15:00 Qatar – Senegal
25 noiembrie, ora 18:00 Olanda – Ecuador
29 noiembrie, ora 17:00 Olanda – Qatar
29 noiembrie, ora 17:00 Ecuador – Senegal

GRUPA B
21 noiembrie, ora 15:00 Anglia – Iran
21 noiembrie, ora 21:00 SUA – Țara Galilor
25 noiembrie, ora 12:00 Țara Galilor – Iran
25 noiembrie, ora 21:00 Anglia – SUA
29 noiembrie, ora 21:00 Țara Galilor – Anglia
29 noiembrie, ora 21:00 Iran – SUA

GRUPA C
22 noiembrie, ora 12:00 Argentina – Arabia Saudită
22 noiembrie, ora 18:00 Mexic – Polonia
26 noiembrie, ora 15:00 Polonia – Arabia Saudită
26 noiembrie, ora 21:00 Argentina – Mexic
30 noiembrie, ora 21:00 Polonia – Argentina
30 noiembrie, ora 21:00 Arabia Saudită – Mexic

GRUPA D
22 noiembrie, ora 15:00 Danemarca – Tunisia
22 noiembrie, ora 21:00 Franța – Australia
26 noiembrie, ora 12:00 Tunisia – Australia
26 noiembrie, ora 18:00 Franța – Danemarca
30 noiembrie, ora 17:00 Tunisia – Franța
30 noiembrie, ora 17:00 Australia – Danemarca

GRUPA E
23 noiembrie, ora 15:00 Germania – Japonia
23 noiembrie, ora 18:00 Spania – Costa Rica
27 noiembrie, ora 12:00 Japonia – Costa Rica
27 noiembrie, ora 21:00 Spania – Germania
1 decembrie, ora 21:00 Japonia – Spania
1 decembrie, ora 21:00 Costa Rica – Germania

GRUPA F
23 noiembrie, ora 12:00 Maroc – Croația
23 noiembrie, ora 21:00 Belgia – Canada
27 noiembrie, ora 15:00 Belgia – Maroc
27 noiembrie, ora 18:00 Croația – Canada
1 decembrie, ora 17:00 Croația – Belgia
1 decembrie, ora 17:00 Canada – Maroc

GRUPA G
25 noiembrie, ora 12:00 Elveția – Camerun
24 noiembrie, ora 21:00 Brazilia – Serbia
28 noiembrie, ora 12:00 Camerun – Serbia
28 noiembrie, ora 18:00 Brazilia – Elveția
2 decembrie, ora 21:00 Camerun – Brazilia
2 decembrie, ora 21:00 Serbia – Elveția

GRUPA H
24 noiembrie, ora 15:00 Uruguay – Coreea de Sud
24 noiembrie, ora 18:00 Portugalia – Ghana
28 noiembrie, ora 15:00 Coreea de Sud – Ghana
28 noiembrie, ora 21:00 Portugalia – Uruguay
2 decembrie, ora 17:00 Coreea de Sud – Portugalia
2 decembrie, ora 17:00 Ghana – Uruguay

OPTIMI DE FINALĂ
3 decembrie, ora 17:00 A1 – B2
3 decembrie, ora 21:00 C1 – D2
4 decembrie, ora 17:00 D1 – C2
4 decembrie, ora 21:00 B1 – A2
5 decembrie, ora 17:00 E1 – F2
5 decembrie, ora 21:00 G1 – H2
6 decembrie, ora 17:00 F1 – E2
6 decembrie, ora 21:00 H1 – G2

SFERTURI DE FINALĂ
9 decembrie, ora 17:00 Câștigător meci 53 – Câștigător Meci 54
9 decembrie, ora 21:00 Câștigător meci 49 – Câștigător meci 50
10 decembrie, ora 17:00 Câștigător meci 55 – Câștigător meci 56
10 decembrie, ora 21:00 Câștigător meci 51 – Câștigător meci 52

SEMIFINALE
13 decembrie, ora 21:00 Câștigător sfert de finală 1 – Câștigător sfert de finală 2
14 decembrie, ora 21:00 Câștigător sfert de finală 3 – Câștigător sfert de finală 4

FINALA MICĂ
17 decembrie, ora 17:00 Pierzătoare semifinală 1 – Pierzătoare semifinală 2

FINALA
18 decembrie, ora 21:00 Câștigătoare semifinală 1 – Câștigătoare semifinală 2

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *