Roș-albaștrii favoriți în fața celor de la Sănătatea Cluj

Federaţia Română de Fotbal a stabilit în cursul zilei de azi, joi, 10 august, jocurile din turul III al Cupei României.Astfel, formaţia FC Bihor a fost programată să evolueze în compania echipei CS Sănătatea Servicii Publice Cluj Napoca.

Meciul se va desfăşura pe terenul echipei clujene, miercuri, 16 august, cu începere de la ora 17:30.

Dacă FC Bihor s-a calificat în turul III al competiţiei KO din fotbalul românesc după ce a trecut miercuri de Lotus Băile Felix, cu scorul de 3-0, într-un joc susţinut la Sânmartin, în schimb Sănătatea Cluj a învins în turul al doilea concitadina Viitorul Cluj, cu scorul de 1-0.

Partida Sănătatea Cluj – FC Bihor este programată într-o singură manşă, pe terenul echipei mai slab cotate, la Cluj Napoca. Şi aceasta pentru că în ediţia anterioară a campionatului Ligii a III-a, Sănătatea Cluj s-a situat pe locul 5 în play-out-ul Seriei a 9-a, în timp ce FC Bihor a ocupat prima poziţie în play-off-ul Seriei a 10-a.