Categories Polo

Un simplu antrenament cu public

CSM Oradea a depășit CSU Oradea, scor 27-1, în cadrul unui meci din Superliga Națională de polo pe apă – ediția 2023/24. Partida contează pentru etapa a 6-a și a avut loc vineri (17.11).

Partida nu a avut istoric. Echipa antrenată de Ciprian Cîmpianu și Christian Sandor a înscris primele 16 goluri ale partidei. De altfel, singura reușită a lui CSU s-a consemnat spre finalul reprizei a 3-a. Scorul pe reprize: 8-0, 4-0, 6-1, 9-0.

Marcatorii echipei: Filip Gardasevic – 7 goluri, Petar Velkic – 5 goluri, Nichita Ilisie – 4 goluri, Andrei Marinescu, Levente Vancsik, Ianis Soponar, Darian Luncan – 2 goluri fiecare, David Belenyesi, Vlad Dragomirescu și Mihai Fitero – 1 gol fiecare. Tommaso Insinna a înscris unicul gol al lui CSU Oradea.

CSM Oradea are 7 victorii din tot atâtea partide disputate în actuala ediție de campionat. Următorul meci al bihorenilor are loc pe 30 Noiembrie anul curent, în deplasare, cu Steaua București.