Florin Fărcaș: A doua repriză am căzut un pic

Imediat după finalului jocului FC Bihor – Lotus Băile Felix 2-0 cei doi antrenori aveau să spună:

„A fost un meci greu, un derby local, în care fiecare echipă a dorit să arate că e mai bună decât cealaltă. Eu cred însă că noi am demonstrat că am meritat victoria. Am avut o primă repriză foarte bună, jucând numai în jumătatea adversă, cu numeroase oportunităţi de a marca. Am şi înscris, am şi ratat un penalty. A doua repriză am căzut un pic, am avut o temere de joc. Am încercat să închidem jocul şi să îi surprindem pe spaţii largi, nu ne-a ieşit, dar, per ansamblu, eu zic că este o victorie meritată. Îi felicităm pe adversarii noştri pentru că au evoluat foarte motivaţi cu noi şi sper ca şi în celelalte jocuri să evolueze la fel”, a declarat, la finalul partidei, antrenorul echipei FC Bihor, Florin Farcaş.

„Repriza a doua a fost a noastră”

„A fost un meci disputat, cu două reprize distincte. În prima repriză, gazdele şi-au creat mai multe ocazii, în a doua, am schimbat sistemul de joc, s-a echilibrat. Am forţat egalarea, dar am primit un gol din lovitură de la 11 metri. A fost o a doua repriză meritorie pentru noi. Felicit însă echipa gazdă, dar şi pe băieţii mei pentru evoluţia din repriza a doua”, a declarat şi antrenorul celor de la Lotus Băile Felix, Gheorghe Ghiţ.