Cu un pic de șansă, Galatasaray merge mai departe

Galatasaray Istanbul a reușit o calificare la limită, scor 1-0 cu Zalgiris, după ce partida tur se încheiase 2-2, în timp ce echipa care a eliminat Farul Constanța, Sheriff Tiraspol, părăsește competiția.

Sheriff Tiraspol nu a mai reușit minunea – Eliminată de Maccabi Haifa
Moldovenii de la Sheriff Tiraspol au ratat incredibil calificarea în turul al treilea preliminar al Champions League, după 1-0 în tur cu Maccabi Haifa.

Deși au deschis scorul, israelienii au egalat și au reușit golul care a dus meciul în prelungiri abia în minutul 85.

În reprizele suplimentare, Maccabi a mai înscris de două ori, iar Sheriff pune punct aventurii în Champions League.

Surpriza serii a venit din Suedia, unde campioana Hacken a fost eliminată de Klaksik din Insulele Feroe, echipă care trecuse în primul tur de ungurii de la Ferencvaros.

Pe teren propriu, Galatasaray Istanbul a reușit o victorie la limită, scor 1-0, împotriva lituanienilor de la Zalgiris.